Популяризиране на сайта

Приемат се всякакви свежи идеи
Post Reply
TonySTi
новоизлюпен Фичо

Популяризиране на сайта

Post by TonySTi » 14/10/2008, 10:26

Преди време направихме следната маневра за популяризирането на сайта на един приятел:
Регистрираме домейни на всички фрии сървъри, например: fiat126.hit.bg ; fiat126p.hit.bg ; fiat126bis.hit.bg и.т.н. като в страницата седи само следното - текст (бял на цвят, на белия фон не се вижда). Самия текст ще бъде например "FIAT 126p" , като това ще се повтаря 100 пъти. Слагаме отгоре един текстови линк към сайта и мета тага за автоматично прехвърляне след 3 секунди (3, за да могат търсачките да индексират страницата на фрий сървъра).
Какво ще постигнем? Ами като някой напише в Гугъл FIAT 126p, най-отгоре ще излезе 126p.info (защото търсачките броят колко пъти се повтаря съответната дума в един сайт и изкарват този с най-много повторения на думата най-отгоре; разбира се има и други условия - page rank и др. глупости с които не съм съвсем на ясно). Така ще постинем доста по-добра индексация на сайта.
blog.bg и hit.bg имат добра индексация в гугъл, регистрираните на free.bg домейни гугъл не ги открива, тъй като самия free.bg има много лоша индексация. Може да се направи myspace на сайта, blog.bitcomet.com имат също е добра идея.
Аз ще свърша всичко, то не е никакъв проблем, не изисква и кой знае колко време, само ми дайте позволение и кажете фрази, с които хората търсят подобно място като сайта и форума (например Fiat 126p, Fiat 126 Bis, магазини за части за Fiat 126p и.т.н.) :wink:

[img]http://drifting-bg.info/landicar/landi.jpg[/img]
[b][i][color=blue]...защото животът не се измерва с броя на вдишванията, [/color]
[color=red] а с моментите които спират дъха!!![/color][/i][/b]

dAnI
сър Фичо

Post by dAnI » 14/10/2008, 10:47

Малко е безмислено, сега пишейки в гугъла '126п' или за българските страници '126p', излиза директно форума или сайта.
Това е достатъчно показателно, че човек ако иска да ни намери в интернет пространството, ще успее.
Виждам че имаш желание, но няма смисъл. Хората които ползват интернет ни знаят, другите които имат Фичовци и не са чували за нас или не влизат във форума са обикновено хора на 50-60+ години.
Знаеш ли колко такива съм зарибявал, като ефекта е нулев ;)

TonySTi
новоизлюпен Фичо

Post by TonySTi » 14/10/2008, 11:34

Прав си, а и в интерес на истината проверих в гугъл на кое място ще излезе сайта след като пуснах темата :oops: е, все пак предложението за помощ си остава и знапред :wink:

[img]http://drifting-bg.info/landicar/landi.jpg[/img]
[b][i][color=blue]...защото животът не се измерва с броя на вдишванията, [/color]
[color=red] а с моментите които спират дъха!!![/color][/i][/b]

Post Reply