Нов резервоар на ново място

Добре е да се вдига нивото и да се разкрасяват Фичовците
Post Reply
Фичофен
Фичо с характер

Нов резервоар на ново място

Post by Фичофен » 13/03/2011, 18:55

Имам идея да направя нов резервоар на Фичо, но да го подредя върху задната седалка, която при мен не може да съществува. Тъй като дори не зная как да сваля старият такъв, моля разбиращите да направят коментар!

tekilaaa
Фичо сан

Re: Нов резервоар на ново място

Post by tekilaaa » 13/03/2011, 21:54

Демонтажа е лесен , проблемно ше ти е монтажа на фърловината към новият . Ако не си измисли как да се направи нов тръбопровод за нафърфорване на резервоара , или как да зареждаш през прозореца :П имаш проблем .....
Демонтажа е със махане на пласмасовата кора на задна седалка дясно място отвиване фиксиращата гаика на гърловината (м6 гаечен 10 . По възможност глух , за да не те слуша как псуваш ръждата), разкачване на кабелите на сондата . Разхлабване на скобичките и демонтаж на входящо /изходящо горивно черво. Залягане под любимата количка (кама сутра поза 1978 ) Почистване на резбичките на 3 болта м8 лекичко смазване на същите резбички ( интересният момент е че шпилките висят над теб точно над лявото ти око , и улееш ли се със спрея ще ти трябва промивка на очите , или плувна шапка) махаш 3 те гаики ... глух 13 (вече занем защо е глух) , или тресчотка с удължител (тя така си треска че така или иначе не те чува какво си мърмориш за баба и маикаи и сестра и :П) . И опа източихме ли онези 20 литра гориво ? не сме , значи след последната гаика резервоарчето с нежен плисък и любовен трясък идва при нас или върху нас (зависи от позата )
Честито вече имате още един резевоар за мазата :))))

Фичофен
Фичо с характер

Post by Фичофен » 13/03/2011, 22:01

Благодаря за упътването! Изнесъл съм гърловината отзад при двигателя, а самият резервоар е с правоъгълна форма и ще бъде монтиран върху мястото на задната седалка. Според Вас възможно ли е да произтече нещо неприятно в следствие на тази трансформация?

DeYaN
сър Фичо

Post by DeYaN » 13/03/2011, 22:27

Защо се налага тази гимнастика?

Ами то от гледна точка на безопасността и оттдолу не е безопасно, нито отпред в багажника, където е по принцип на 500. Може да потърсиш в наредбите на ФИА, сигурно има описано за алтернативните места на резервоарите.

Колко литра е? Направил ли си прегради против плацикане? :)

Иначе резервоарът най-добре се демонтира, след като се гътне прасенцето на една страна :uh: И от трите шпилки поне едната ще се скъса, ако не и трите :oops:

Ми той умрял, ма... Ко!? Не!!!

[22:17:55] 6liopar: оооооо, не мога аз на [душ] кабина!!! Имам клаустрофобия...
[22:18:33] tekilaaa: каква клаустрофобия бре!? 126 караш, за клаустрофобия ми говориш...

tekilaaa
Фичо сан

Post by tekilaaa » 13/03/2011, 22:30

Да , възможно е да има усложнения със изключително неприятен характер :((
Желателно е шлауха за разширените газове да излиза по далечко от температурката на двигателя :((
Желателно е да се монтират успокоителни прегради във резервоара (при завой тези прегради убират и гасят част от инерционите моменти на разплисканото гориво) .
Желателно е горивните бакове да бъдат във най ниската безопасно възможна точка на автомобила , за да помагат при стабилност от гледна точка на център на тежеста :)
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО е този резевоар да има поне още една херметична обвивка по възможност със негорим материал межди двете (освен ако не държите на себе си и тези който возите )
И ме е яд на мен , че когато бях във Пловдив за 3 дена писах само на Шлопар , и така и се върнах без да се видя с никой от Фичо феновете там :(((

tekilaaa
Фичо сан

Post by tekilaaa » 13/03/2011, 22:41

В подобни моменти съжелявам че няма чат към форума :(
Уважаеми господин петров ето Ви една идея за за обалагородяване (евентуално) на апносверата :ПППП
Фичофен скеипа ми е TEKILAAA логни се моля към мен ,и със удоволствие ще обсъдим местата и идейте за горивни клетки :)))

Фичофен
Фичо с характер

Post by Фичофен » 13/03/2011, 22:43

Резервоара е неръждаем с прегради / срещу плацикане/ облечен с минерална вата и затворен с обшивка от ламарина. Като обръщах колата при кърпенето, забелязах, че има удари по него а също и ръжда. Капачката отстрани на калника ми разваля вида при разширението на задните калници, а аз обичам симетрията.Вместимостта също ми се стори малка и сегашната е близо 30 литра. Гърловината е директно заварена за резервоара. Взимайки предвид поста на tekilaaa, ще отведа шлауха за разширените газове от друго място- през купето навън. Благодаря за съдействието!

tekilaaa
Фичо сан

Post by tekilaaa » 13/03/2011, 23:19

Деяне да те помоля да потърсиш схеми и картинки на резервоари на състезателни коли :))
Онези с керамичното покритие и със пчелна пита триплекс стени :))

DeYaN
сър Фичо

Post by DeYaN » 13/03/2011, 23:36

Направо ще питам един приятел, дето си направи резервоар, а може и на други да е правил. Мисля, че чете разни работи или поне ще ме насочи към някаква литература.

И аз съм се насочил към бака-правеняк, ама няма да сменям мястото. А и дупката ми се вписва на дизайнЕРа, само че някаква хромирана капачка от пистарка ще да е.

Един път ми е калайдисван и грундиран резервоарът, но пак е подгизнал антикорът... Където е текло, пак ще тече - народът го е казал :mrgreen:

[22:18:33] tekilaaa: каква клаустрофобия бре!? 126 караш, за клаустрофобия ми говориш...

tekilaaa
Фичо сан

Post by tekilaaa » 13/03/2011, 23:41

С тези цени на горивата е по добре да не тече :(((
Дeяне, къде беше споменал че имаме техническо ръководство за двигатели ???
Наскоро си поръчах от хит-ко един кашон с части , предстой ми сбор на двигател и операция на втория :))
И предлагам да не спамим темата дай си скеипа моля :)

miro
пораснал Фичо

Post by miro » 19/03/2011, 21:00

Резервоара ще е по високо от бензиновата помпа. Налягането на бензина няма ли да промени режима и на работа?

Фичофен
Фичо с характер

Post by Фичофен » 19/03/2011, 22:36

Мисля, че дори ще облекчи режима и на работа. Имах 408 , резервоара е под багажника. Направих нов в калника /това са 20 санта над помпата/ и докато беше кола, всичко си беше наред.

DeYaN
сър Фичо

Post by DeYaN » 20/03/2011, 00:13

Като е помпа, какво е значенито къде ще е резервоарът? Най-много да се разтовари малко помпата, но няма да гньети повече със сигурност, защото не може да засмуче повече отколкото може. :roll: Освен ако по принцип не работи на пълен капацитет, което може да стане, само ако клапанчетата изпускат :)

tekilaaa
Фичо сан

Post by tekilaaa » 20/03/2011, 09:31

Ако резервоара на колегата е малко по тесен :)) Пускам идеята че ще може да изработи 2 кутйи за инструмети на мястото на старият резервоар и от другат страна (симетрично) до тръбопровода за въздуха :)))

Post Reply