Какво ще кажете за друг карбуратор?

Добре е да се вдига нивото и да се разкрасяват Фичовците
TonySTi
новоизлюпен Фичо

Post by TonySTi » 22/10/2008, 11:45

Благодаря за коментарите, засега не смятам да бъзикам нищо, по простата причина, че най-много да разбъзикам карбураторчето. Стана ми интересно, затова реших да питам.
Относно разхода, не е проблем, тъй като колата живот и здраве ще се изкарва само за кеф доста рядко, заради емоциите които предизвиква с вида си. :wink:

[img]http://drifting-bg.info/landicar/landi.jpg[/img]
[b][i][color=blue]...защото животът не се измерва с броя на вдишванията, [/color]
[color=red] а с моментите които спират дъха!!![/color][/i][/b]

ABTOnCuXonAT
Фичо с характер

Искам да разбера какви модели карбуратори мога да сложа?

Post by ABTOnCuXonAT » 30/10/2008, 00:56

Искам да разбера какви модели карбуратори мога да сложа?
На какви цени мога да ги купя 8)
Започнал съм един проект, но ще го снимам след като го завърша. Ще бъде уникат!

Никоя кауза не е загубена, ако има поне един глупак, който да се бори за нея!
skype. ddrazhev
тел. 0885211655

RADI_1990
Фичо сан

Re: Какво ще кажете за друг карборатор?

Post by RADI_1990 » 01/10/2011, 18:57

Здравейте!

Като четох ремата попаднах на думата за моноинжекция от чинкоеченто от поста на колегата DEYAN IYI. Стана ми мнго интересно можели човек сам да си го направи (дори и да неможе), как и какво точно трябва да му се купи на фичо?

пп: Моля да ме извините ако въпроса ми е глупав от страни, но за мен е новост аз сум все още млад и зален по отношение на някой технически познания, тъй като доскоро учих в художествена гимназия със специалност живопис и графика. :)

Благодаря и поздрави :)
/Ради Иванов/

Поздрави!

/Ради Иванов/

DeYaN
сър Фичо

Post by DeYaN » 01/10/2011, 21:54

Дори и да не може, може и да може, а може и да не може да може.

За да си направиш моноинжекция, трябва да смъкнеш всички от някоя кола, която има подходяша клапа, например 30мм, и подходящ инжектор (а може и да може да му се тури подходящ). Всички датчици за топлина, моплина, газове и т.н. Електронният блок, който управлява и запалването. На шайбата на коляновия вал се турга хол-датчик. Колата по възможност да е без катализатор, защото в противен случай, ще се наложи да монтираш такъв от Чинкуеченто 700 например (щото е близко по кубатура и характер). С катализатор пък данъкът може да ти падне от 7.50 на.... абе може и общината да има да дава пари :lol:

Долу на снимчици как един макарон е сковал колектор :wink:

Като стигнеш до моно-трагедия, ще изнамерим инфо, щото и на мене не ми е ясно в детайли, а тези, които знаят, си мълчат :P

Поздрав!
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Ми той умрял, ма... Ко!? Не!!!

[22:17:55] 6liopar: оооооо, не мога аз на [душ] кабина!!! Имам клаустрофобия...
[22:18:33] tekilaaa: каква клаустрофобия бре!? 126 караш, за клаустрофобия ми говориш...

DeYaN
сър Фичо

Post by DeYaN » 17/10/2011, 17:33

[22:18:33] tekilaaa: каква клаустрофобия бре!? 126 караш, за клаустрофобия ми говориш...

ape20ff
пораснал Фичо

Post by ape20ff » 13/06/2012, 23:08

Hello.
Bugarsky megasquirt made in Vidin.
MS I
Image
I
MS II
Image
I'd prefer multipoint injection rather than singlepoint,always.
It's possible on standard head too.
The following isn't the only way to fit 2 injectors on standar head.
Image
Don't mind the twin spark.
Image
Image
Bye.

RADI_1990
Фичо сан

Post by RADI_1990 » 12/11/2012, 11:09

Колеги това с пълната инжекция дали някаде в бг. могат да ти го направят, понеже гледам че чипа е от бг. правен във видин, та за това питам а и изглежда много добре?

Предполагам че и добре ще върви, а и разхода ще е оптимално добър. Ако някой знае да казва, че веднага като го подкарам да го засиля към това място за тази модификация.

Поздрави!

/Ради Иванов/

DeYaN
сър Фичо

Post by DeYaN » 12/11/2012, 12:16

Мнозина се занимават с инжекции, меги и т.н., да не кажа всички, щото лудите с карбуратурните шизове са на изчезване :lol: Не знам кой би се хванал да ти го прави на Фичка, освен ако не е твой човек и се филмира. Другото е, че ще дадеш пари за труд, които сигурно няма да са малко. В смисъл да го измисли и да го направи някой за тебе не е най-евтиният вариант. Най-добрият вариант е ти сам да проучиш кое как трябва да се получи, да си събереш малко по малко частите и да си го сглобиш сам, естествено като ползваш чужди услуги за нещата, за които са ти нужни машини някакви или инструменти.

Пълна инжекция на стандартен 126 не е нещо много практично. Първо няма да имаш някакви изключителни динамични резултати (т.е. нещо повече отколкото можеш да постигнеш с хубав карбуратор) и второ няма да реализираш някаква брутална икономия на гориво (т.е. нещо повече отколкото можеш да постигнеш с хубав карбуратор) :mrgreen: Първата причина е, че главата е с един всмукателен канал към двата цилиндъра и втората, че освен инжекцията няма да има нищо различно по двигателя.

По-добрият вариант в този случай е моноинжекцията.

Ако идеята ти е да направиш инжекция заради самата гимнастика, средствата не са от значение, особено ако ти се намират. Но ако мислиш, че ще върви с 3л на 100, по-добре мисли за газова уредба :D

Оптимален вариант е вакуумният карбуратор (карбуратор с постоянна скорост на потока), който се счита с право за последната дума на карбураторната техника преди инжекциона. Предимствата са, че се намират сравнително лесно, монтират се много лесно (изработва се фланец към главата с 90гр. коляно) продават се жигльори, с които да се настрои към съответния двигател, върши работа и е истински карбуратор :wink:

Ето ти схема и начин на действие.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

RADI_1990
Фичо сан

Post by RADI_1990 » 12/11/2012, 17:45

Значи общо вето карборирането му е майката, хубаво де щом е така искам да направя следното да имам кола която да харчи нормално гориво за размерите си и по възможност да има съвременна динамика. Отделно ми е ясно че ще се пили глава, купува разпределителен вал като за градски условия (за което ще се радвам колега DEYAN IYI да удариш едно рамо) там и маховик да се олекоти, това ясно. Ама ми интересно сигурни ли сте, че един карб на шкода 120 или другата ще свърши работа, някакви други идеи за присадки ако може и примери.

Поздрави!

/Ради Иванов/

DeYaN
сър Фичо

Post by DeYaN » 13/11/2012, 11:10

Майката му е да имаш достатъчно средства да го направиш както ти щукне.

Съвременна динамика е доста относително понятие, но за ежедневна градска Фичка, пък и да й приляга на годините, ако паднеш под 20 сек. до 100, ще си е повече от достатъчно (за сравнение Ладите от 80-те правят упражнението за 17-19сек). За динамика при доускорение от 100 до 120 например направо забрави, ако гониш съвременността.

Без тежък тунинг (без да се отваря моторът - но разбира се да е безупречен, щото на батал няма какво да се прави тунинг), само с оптимизация на хранителната, запалителната и изпускателната система можеш да постигнеш реално повишаване на мощността около 10-12%, и с толкова процента падане на разхода, при значително подобряване на динамиката.

От Шкода става (както и всичко друго подходящо), стига да се направи приличен колектор, да се прецени кой точно карбуратор е съответства на целите на занятието и накрая някой да си поиграе с жигльорите, с уреди - не на око и на нос, но преди това трябва да решен проблемът със запалването и ауспуха.

RADI_1990
Фичо сан

Post by RADI_1990 » 13/11/2012, 22:16

А според теб колега кое е по-рентабилно, добър карбуратор или моноинжекция (разбира се там и другите галимации то е ясно :) )

Колкото за това кой ще го прави имам познати майстори, само дето са във Враца :) Ама преди да се занимая, трябва да се събере информация, та затова разпитвам.

Поздрави!

/Ради Иванов/

DeYaN
сър Фичо

Post by DeYaN » 13/11/2012, 22:52

Както вече споменах, най-рентабилно е с вакуумен карбуратор: най-просто, най-евтино и вероятно най-резултатно в нашия случай. Карбураторът (по-специално въпросният СV-карбуратор) не е отживелица! Все още се използва съвсем успешно включително спрямо еко-нормите.

По-долу в прикачен файл хубава статия за запознаване с тая техника.

И още нещо: http://www.gadgetjq.com/keihin_carb.htm

ПП - то "майстори" много, та затова в Нашингтон всеки гледа сам да си е майстор.

egois4etoo

Re: Какво ще кажете за друг карбуратор?

Post by egois4etoo » 13/11/2012, 23:57

RADI_1990 Не се занимавай с глупости слагай веберите 40мм. ти без това не го караш често. :lol: Просто няма за какво да влизаш в вилма слагаш и караш без да отваряш да гледаш ко става от заде. :wink:

DeYaN
сър Фичо

Post by DeYaN » 15/11/2012, 11:52

Най-харно един "фъш-фъш" направо, хем и джама да има с кво да си мие...

RADI_1990
Фичо сан

Post by RADI_1990 » 15/11/2012, 21:05

е е е това последното как да го разбирам :)
За какво ще ми е това Фъз-Фъз :)

Поздрави!

/Ради Иванов/

Post Reply