Иновации по отоплението на Фичо (Иде зима!)

Добре е да се вдига нивото и да се разкрасяват Фичовците
DeYaN
сър Фичо

Post by DeYaN » 14/08/2006, 19:31

:roll: Тва последното как да го възприемам!!?!!? Така :lol: или така :evil:

И кому къде съм бръкнал, ве майна, !?!?!!?!?!?!?!?! Дето не ми е работа!??!

А аз колко време , как и защо си го правя, не е твоя работа :wink: Така че, айде да не си ги мерим :wink: , че вече подхващам хобикарското :582:

Ми той умрял, ма... Ко!? Не!!!

[22:17:55] 6liopar: оооооо, не мога аз на [душ] кабина!!! Имам клаустрофобия...
[22:18:33] tekilaaa: каква клаустрофобия бре!? 126 караш, за клаустрофобия ми говориш...

chocho
г-н Фичо

Post by chocho » 16/08/2006, 23:13

кажи смешко и несъм майна чули и имам един двигател от совалка датиго дам а идати кажа твоя фичо е вече за скрап аз давам 50лева а Ичо дава 30лв ха ха смешко :wink: :twisted: 8)

126p

dAnI
сър Фичо

Post by dAnI » 17/08/2006, 12:54

Който има Фичо да си го кара, който няма да си го прави/купи, само не ми се заяждайте :evil:

DeYaN
сър Фичо

Post by DeYaN » 17/08/2006, 13:13

chocho wrote:кажи смешко и несъм майна чули и имам един двигател от совалка датиго дам а идати кажа твоя фичо е вече за скрап аз давам 50лева а Ичо дава 30лв ха ха смешко :wink: :twisted: 8)
:583: Нещо те е яд на мене, ама ми е през дедовия?!?! Не можех да разбера и на кого съм се бъркал където не трябва! С твоя подход към форумджийството можеш да пожънеш успех в един друг небезизвестен форум!

Айде със здраве! Само дето е лошо, че си оставяме негативни впечатления един за друг, ама карай! Ако имаш да изразиш някакво недоволство, пиши ЛС, че темата трябва да се чисти!

ПП- "майна" е обръщение към приятел :wink: А совалков двигател съм сигурен, че нямаш :582:

Ми той умрял, ма... Ко!? Не!!!

[22:17:55] 6liopar: оооооо, не мога аз на [душ] кабина!!! Имам клаустрофобия...
[22:18:33] tekilaaa: каква клаустрофобия бре!? 126 караш, за клаустрофобия ми говориш...

momchilcho
Фичо с характер

Post by momchilcho » 18/01/2009, 09:42

Е след цялото четена пак не можах да разбера кой как си е направил парното ... що не вземе някой ...който го е правил да покаже как се запушва клапата на двигателя .... там дето по принцип има термостат ..че да може и при мен да изгрее слънце и да разбие ледохода по прозореца :)

Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака! :)

momchilcho
Фичо с характер

Post by momchilcho » 18/01/2009, 09:47

а иначе сега пак ще затормозя бате Ники да помага в парно-проблема ... той поне е яко на ясно .... :) то и без туй във Варна сме само двама по-сериознички ....

danchovek
сър Фичо

Post by danchovek » 19/01/2009, 22:38

Абе да ви кажа... аз си карам на фичовското парно и нямам грижи. Е... вярно, че като сме 2ма, 3ма, 4ма се изпотява яко, но реотаните отзад достатъчно почистват и и отпред стъклото ми е почти цялото чисто. И... карам на по-височки обороти, че да ми духа по-силно...

Уважение всекиму - страх никому!

If yоu want it, come and get it!

momchilcho
Фичо с характер

Post by momchilcho » 20/01/2009, 09:54

е да де.... ама аз и това не мога да си пусна даже ...дайте някаква схема на двг-то отзад към парното че да видя как да го направя .... гледах по галерията ама нищо не намерих .... а сега пак го дават да ставало полярно ледено :) :roll:

dAnI
сър Фичо

Post by dAnI » 21/01/2009, 09:05

На първо време виж дали ти стои затворена клапата на термостата, имаш ли ги двете гумени тръби към купето...такива работи :)

momchilcho
Фичо с характер

Post by momchilcho » 21/01/2009, 16:15

dAnI wrote:На първо време виж дали ти стои затворена клапата на термостата, имаш ли ги двете гумени тръби към купето...такива работи :)
клапата е отворена .... то това май е проблема .... иначе имам всички маркучи и т.н. щото като завъртя ръчката да пусна въздуха ж купето от двг-то замирисва на масло и всички други нормални истории .... та как да я затворя клапата ... е те това е дилемата :)

Niki
сър Фичо

Post by Niki » 21/01/2009, 17:51

momchilcho wrote:
dAnI wrote:На първо време виж дали ти стои затворена клапата на термостата, имаш ли ги двете гумени тръби към купето...такива работи :)
клапата е отворена .... то това май е проблема .... иначе имам всички маркучи и т.н. щото като завъртя ръчката да пусна въздуха ж купето от двг-то замирисва на масло и всички други нормални истории .... та как да я затворя клапата ... е те това е дилемата :)
ще ти я направя клапата само си купи една шпилка 10 мм,в магазина за крепежни елементи ги продават на метър а другото остави на мене :wink:

Image

momchilcho
Фичо с характер

Post by momchilcho » 21/01/2009, 21:51

ее бате Ники :) то нали далаверата е сам да я направя и после да ти се правя на велик механик :) ха хахаха ама щом е такава офертата то тогава биричката и манджата са от мен .... а на всички Софиянци да знаят че при нас е топло и е перфектно за бира на открито :)

dAnI
сър Фичо

Post by dAnI » 24/01/2009, 17:41

momchilcho wrote:
Това с миризмата на масло се оправя като си изчистиш ребрата на цилиндрите и всичко по двигателя от натрупаната с времето гняс там ;)

tekilaaa
Фичо сан

Re: Иновации по отоплението на Фичо (Иде зима :lol:)

Post by tekilaaa » 05/12/2010, 11:13

Здравейте :) имам едно лекинко предложение , което смятам да реализирам днес или утре :))
смятам да монтирам жило на капачето на изпускателния въздух (онази гадост която уж се регулира от биметална система) и да проверя какъв поток въздух ще се получи в кабината при затворен капак ниски обороти и относително уплътнени въздуховоди :)))
За съжеление няма да мога да заснема дивотиите който ще направя защото нямам нищо работещо което да прави снимки :(( Но ще опиша нещата подробно :))))

RADI_1990
Фичо сан

Re: Иновации по отоплението на Фичо (Иде зима :lol:)

Post by RADI_1990 » 04/12/2011, 19:08

Смятам, че за да правиш всички тези галимаций изброени по-горе, трябва да имаш много време, инструменти, място и нерви...... е не всеки може да се похвали с тях. Няма ли да е по лесно както беше показано да си купим за около 30-40 лв макс една ел. печица захранвана от запалката на фичо, която е на место парно и вентилатор. Ползвал съм една от кауфланд преди време когато ги продаваха и бях мн. доволен от резултата. (използвана беше на лада 1300с която меко казано нямаше парно)

Поздрави
/Ради Иванов/

Поздрави!

/Ради Иванов/

Post Reply